10
okt

Stredisko bude ďalšie tri roky viesť Silvia Porubänová

Správna rada do funkcie výkonnej riaditeľky SNSĽP jednohlasne zvolila Silviu Porubänovú. Tá bude viesť inštitúciu ďalšie tri roky.

...

29
nov

Podali sme verejnú žalobu vo veci sexuálneho obťažovania

Podali sme žalobu vo verejnom záujme (tzv. actio popularis) vo veci sexuálneho obťažovania žiačok základnej školy učiteľom. Stredisko je oprávnené podať žalobu vo verejnom záujme, ktorá smeruje k ochrane väčšieho alebo bližšie neurčitého počtu subjektov, alebo k ochrane verejného záujmu.

25
nov

Zastavme násilie na ženách

Včera sa v Prezidentskom paláci stretlo takmer 100 významných osobností s cieľom jednoznačne odsúdiť násilie na ženách. Pripojili sme sa tak k vyhláseniu prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorým sme spoločne vyslovili jasný odkaz: Zastavme násilie na ženách.

23
nov

Priestor pre občiansku spoločnosť v právnom štáte – pozvánka

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva si Vás dovoľuje pozvať na ďalšie pracovné raňajky na tému Priestor pre občiansku spoločnosť v právnom štáte, ktoré sa uskutočnia ako súčasť podujatia Festival právneho štátu.

16
nov

Už žiadna zbytočná smrť!

Deti so spinálnou muskulárnou atrofiou (SMA) a ich rodičia sa dočkali. Od 1.1.2024 by mal byť z verejného zdravotného poistenia uhrádzaný liek Zolgensma. Ministerka zdravotníctva zamietla námietky súkromných zdravotných poisťovní, ktoré podali voči rozhodnutiu ministerstva o zaradení lieku do zoznamu kategorizovaných liekov.

15
nov

Vytváranie verejných politík v právnom štáte – pozvánka

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva si Vás dovoľuje pozvať na tretie pracovné raňajky na tému Vytváranie verejných politík v právnom štáte, ktoré sa uskutočnia ako súčasť podujatia Festival právneho štátu.

09
nov

Ochrana novinárok a novinárov ako základný prvok právneho štátu – pozvánka

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva si Vás dovoľuje pozvať na druhé pracovné raňajky na tému Ochrana novinárok a novinárov ako základný prvok právneho štátu, ktoré sa uskutočnia ako súčasť podujatia Festival právneho štátu.

02
nov

Priestor pre občiansku spoločnosť v právnom štáte – pozvánka

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva si Vás dovoľuje pozvať na prvé pracovné raňajky na tému Priestor pre občiansku spoločnosť v právnom štáte, ktoré sa uskutočnia ako súčasť podujatia Festival právneho štátu.

02
nov

Workshop o využívaní finančných prostriedkov EÚ: čo sme sa dozvedeli

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, dňa 30.10.2023 zorganizovalo workshop na tému Využívanie finančných prostriedkov EÚ pri dodržiavaní a presadzovaní základných práv: sprievodca uplatňovaním novej podmienenosti Chartou základných práv EÚ.