Pokračujúce násilie prostredníctvom administratívnych úkonov (okrúhly stôl)

Kalendár

Jednou zo stratégií v násilných vzťahoch je aj postup, keď silnejší z páru po jeho rozpade doslova „zahádže“ toho druhého podaniami, ktoré súvisia s nastavením vzťahov k deťom – žiadajú reťazové výchovné opatrenia, žiadajú o výkony rozhodnutí, o znalecké dokazovania, udávajú ich za rôzne drobnosti na miestne úrady alebo podajú priamo trestné oznámenia. V skutočnosti sú to obvykle ženy, ktoré takejto situácii čelia. Na každé podanie svojich bývalých partnerov musia pritom reagovať alebo zaplatiť niekomu, kto to urobí za ne, pričom to môžu byť desiatky podaní ročne. Namiesto regenerácie a uvoľnenia z ukončeného vzťahu tak pokračuje stres, neistota a obavy zo svojej budúcnosti, nehovoriac o finančnej záťaži, ktorú tento tlak vyvoláva.


PROGRAM

9:30 – 10:15 Fenomén administratívneho násilia – panelová diskusia; o svojich skúsenostiach z praxe sociálneho poradenstva, podpory obetiam domáceho násilia a z advokátskej činnosti budú hovoriť:
PhDr. Ida Želinská, sociálna poradkyňa, Únia materských centier
PhDr. Dáša Malíková, terapeutka, ALEJ poradenské centrum
JUDr. Jana Hreňová, advokátka
Mgr. Matúš Kanis, advokát
JUDr. Zuzana Olexová, LL.M., advokátka

10:45 – 12:00 Ako identifikovať a postupovať v prípadoch administratívneho
násilia?
Okrúhly stôl so zástupcami a zástupkyňami verejných inštitúcií, organizácií pomáhajúcich profesií a ľudskoprávnych organizácií.


REGISTRÁCIA
Svoju účasť prosím potvrďte prostredníctvom registračného formulára najneskôr do 25.6.2021.


V prípade, že sa nemôžete zúčastniť osobne, je možné sa zúčastniť aj online formou, alebo sledovať na fb SNSĽP panelovú diskusiu. Kontakt: ujhazyova@snslp.sk

Do diskusie sa môžete pripojiť aj cez ZOOM.